2017 Asgari Ücret Açıklaması

Konusu 'Duyuru ve Etkinlik Panosu' forumundadır ve Muhasebe Cafe tarafından 14 Kasım 2016 başlatılmıştır.

 1. Muhasebe Cafe

  Muhasebe Cafe Yönetici Yönetici  Muhasebe Cafe Anasayfada yeni bir makale yayınladı

  2017 Asgari Ücret Açıklaması

  Sendikaların asgari ücretin bin 600 lira olması talebine yönelik açıklama yapan Ekonomi Bakanı Zeybekci, "İstemenin sonu yok, ekonominin realitelerini unutmamak lazım" diye konuştu.  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, asgari ücret tartışmalarına ilişkin "İstemenin bir sonu yok ama ekonominin realitelerini de unutmamak lazım" dedi.  Zeybekci, Denizli programı kapsamında yapımı devam eden Çameli-Acıpayam karayolunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı, ardından Çameli Kaymakamlığını ziyaret etti.

  İlçenin sorunları hakkında bilgi alan Zeybekci, Çameli-Acıpayam yolunun gelecek yıl tamamlanacağını, Çameli-Fethiye yol projesinin ihalesinin en kısa zamanda yapılacağı kaydetti.

  Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekci, sendikaların asgari ücreti bin 600 lira olarak istemesiyle ilgili soruya yanıt verdi.  "Sendikalarımız tabii bunu talep edebilir. Bunda bir mahsur da yok, istemenin bir sonu yok ama ekonominin realitelerini de unutmamak lazım" diyen Zeybekci, şu ifadeleri kullandı:  "Bir taraftan zeytini silkelerken dikkat etmek lazım, dalını...
  Makalenin tümünü okumak için tıklayınız.
   

Sayfayı Paylaş